Sot dita vendimtare në Kuvendin e Kosovës, do të votohet apo jo demarkacioni?

Zijadin Gashi/REL Kuvendi i Kosovës ka shtyrë për të premten seancën e jashtëzakonshme, ku në rend dite është votimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes...

Ministri serb në Qeverinë e Haradinaj me biznes në sektorin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë Nenad Rikalo prej vitit 2005 e ka të regjistruar një biznes në fushën e bujqësisë, nga i cili ende nuk...

Ministri i Arsimit jep një lajm të rëndësishëm për studentë e profesorë…

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi ka shkruar pasi sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Komisionit Evropian dhe...

Konflikt i pastër Interesi, anëtari i Bordit të Agjencisë së Akreditimit bën reklamë për...

Anëtari i Bordit të Agjencisë së Akreditimit në Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Xhavit Rexhaj ka vepruar kundërligjshëm duke u bërë pjesë e...

LDK homazhe te varri i Rugovës: Presidenti ka qenë dhe mbetet simbol i liderit...

Kryesia e LDK-së, ka bërë homazhe të varri i ish Presidentit, Ibrahim Rugova, në Velani. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka thënë se Presidenti Rugova...

Vuçiq thotë se do të takohet me Thaçin për të “zgjidhur” problemet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të takohet në Bruksel javën e ardhshme me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi...

Qeveria ndan nga 10 mijë euro për familjet e dy policëve, Malsor Dashi e...

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendim që të ndajë nga 10 mijë euro për familjet e dy policëve tashmë të...

Serwer: UNMIK nuk mund të bllokojë asgjë, Rezoluta 1244 nuk është problem

Në një intervistë për Deutsche Welle, eksperti për Ballkanin, Daniel Serwer ka folur për Kosovën dhe zhvillimet rreth saj. Ai ka thënë se UNMIK-u...

Kush ishte i përfshirë në vrasjen e Tahir Zemajt? (VIDEO)

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës,...

Rrëfimi i plotë i Shkumbin Mehmetit, akuza tronditëse për vrasjen e Mustafës, Zemajt, Hajdarajt,...

I dënuari me 30 vite burg, Shkumbin Mehmeti, tashmë dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një intervistë për televizionin “Klan Kosova”, ka folur...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!