1000 euro për transport të paligjshëm të migrantëve, arrestohet konduktori

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/05/2023

Një konduktor në Hekurudhë është ndaluar për kontrabandë me emigrantë, njoftoi MPB. Bëhet fjalë për 28 vjeçarin A.A. nga Shkupi. Sipas MPB-së tek personi në fjalë janë gjetur 1000 euro, për të cilat dyshohet se burojnë nga vepra penale.

“Paraprakisht, rreth orës 18:30 në Stacionin Hekurudhor – Kukuriçani, në trenin për udhëtarë i cili ka qarkulluar në relacionin Gjevgjeli-Shkup, zyrtarë policorë nga Qendra Rajonale për punë kufitare Jug kanë zbuluar dy persona, migrantë nga Siria. Gjatë bisedës informative në stacionin policorë ata kanë deklaruar se konduktorit i akne dhënë të holla për të hipur në tren”, thonë nga policia.

Konduktori është ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të rastit, në koordinim me prokurorin publik, do të ngritët padi adekuate. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ