1000 euro për transport të paligjshëm të migrantëve, arrestohet konduktori

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Maj, 2023

Një konduktor në Hekurudhë është ndaluar për kontrabandë me emigrantë, njoftoi MPB. Bëhet fjalë për 28 vjeçarin A.A. nga Shkupi. Sipas MPB-së tek personi në fjalë janë gjetur 1000 euro, për të cilat dyshohet se burojnë nga vepra penale.

“Paraprakisht, rreth orës 18:30 në Stacionin Hekurudhor – Kukuriçani, në trenin për udhëtarë i cili ka qarkulluar në relacionin Gjevgjeli-Shkup, zyrtarë policorë nga Qendra Rajonale për punë kufitare Jug kanë zbuluar dy persona, migrantë nga Siria. Gjatë bisedës informative në stacionin policorë ata kanë deklaruar se konduktorit i akne dhënë të holla për të hipur në tren”, thonë nga policia.

Konduktori është ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të rastit, në koordinim me prokurorin publik, do të ngritët padi adekuate. /Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

erdogan

Pasardhësi i Erdoganit, dhëndri që projektoi dronet Bayraktar

osmani-kurti-makron-macron

Macron: Autoritetet e Kosovës mbajnë përgjegjësi për trazirat që janë rritur ndjeshëm

mesi-argentina

Postimi i PSG ‘trazon’ gjithçka në lidhje me të ardhmen e Messit

grubi-visar-ganiu

Ganiu: Grubin nuk e votojnë as në lagjen e tij (VIDEO)

kovacevski ursula

Kovaçevski-Von der Leyen: BE-ja ofron mbështetje të fortë për arritjen e një konsensusi për ndryshimet kushtetuese

shkupi

E premtja, ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks në Maqedoninë e Veriut

Gjykata_1-768x463-1-750x430-1

Ohër, shtyhet për më 12 korrik gjyqi për rrahjen e Pendikovit

mesic

“Rruga drejtë BE-së po zgjatet pa nevojë”, Mesiq: Maqedonia është dashur të jetë anëtare shumë kohë më parë

ora-rryma-evn-struja

Nga korriku, energjia elektrike 13% më e shtrenjtë

INFO

NA NDIQ