Rama: Çdo anëtar i familjes së PS-së që bën korrupsion është një tradhtar i dyfishtë

Picture of INA
INA

07/05/2024

Kryeministri I Shqipërisë, Edi Rama mblodhi paraditen e së martës grupin parlamentar socialist, ku i pranishëm ishte edhe i gjithë kabineti qeveritar.

Në fjalën e tij të gjatë, Rama ritheksoi disa herë faktin se PS është e vetmja forcë që arriti të pavarësonte drejtësinë nga pushteti, duke lënë në duart e drejtësisë edhe njerëz që mund të kenë qenë ose janë të lidhur me pushtetin.

Rama u tregua i ashpër dhe i drejtpërdrejtë teksa theksoi se asnjë i zgjedhur i PS-së që ka tradhtuar besimin e atyre që e votuan nuk ka vend në parti dhe se çdo anëtarë i familjes së PS-së që bën korrupsion është një tradhtar i dyfishtë.

“Jemi të vetmit që mund ta ngremë flamurin e Skënderbeut në BE, jemi të vetmit që mund ta bëjmë, për ta çuar Shqipërinë drejt majës, ku e meriton. Por tek kjo ‘ne’, s’ka dot dhe s’ka për të pasur sa të jem unë në krye, një ‘ne’ të njëjtë si kur bëjmë detyrat që na kanë dhënë shqiptarët me një që tradhton ata që na kanë votuar duke flirtuar me korrupsionin. Kush tradhton besimin e atyre që na kanë dhënë privilegjin për të drejtuar vendin, nuk është as i yni dhe nuk ka asnjë punë me ne, ashtu sikundër është i zgjedhur në krye të një bashkie, nëse fut duart në arkën e shtetit nuk është ne dhe nuk ka çfarë kërkon nga ne veç përbuzjes. Çdo anëtar i kësaj partie që bën korrupsion është vetëm një tradhtar i dyfishtë, kur qëllon që një i tillë kapet nga drejtësia lajmi është shumë i mirë se kemi një parazit më pak”, tha Rama, shkruan Euro News.

TË FUNDIT
8 minuta
Kasami: Llërca e dëshmoi lirinë, demokracinë dhe të qenurit e pagjunjëzuar
1 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
3 orë
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
4 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
7 orë
Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

ME TE LEXUARA

1 ditë
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
11 orë
Në Llërc votohet pa probleme, deri në ora 09:00 kanë votuar 100 zgjedhës
1 ditë
Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake
10 orë
FOTO/Ja kush do të jetë kryeparlamentar i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
PTHP: Hetim ndaj dy personave për marrje ryshfeti
10 orë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
1 ditë
Schneeberger: Kurti s'ka faj, BE po bëhet "kukull" e Vuçiqit dhe Putinit
9 orë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra
1 ditë
Në shkollën e Vizbegut po bëhet regjistrimi i klasave të para! Elezi: Në shtator mësimin do e fillojnë nga klasa e parë deri të pestën

LEXO MË SHUMË

kasami tubim

Kasami: Llërca e dëshmoi lirinë, demokracinë dhe të qenurit e pagjunjëzuar

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Arben Taravari VLEN

Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri

denar rroga ndihma

Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

vmro vlen negociata

VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra

vmro vlen

VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

FOTO/Ja kush do të jetë kryeparlamentar i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ