Kumanovë, qytetarët votojnë më shumë për zgjedhjet parlamentare, më pak për ato presidenciale

Picture of INA
INA

08/05/2024

Procesi në Lagjën e Trimave ka filluar në rregull dhe fluksi më i madh i votuesve është për zgjedhjet parlamentare, njofton TV21.

“Pas bisedave me qytetarët e vërejtëm se sipas asaj që ata thanë është se ata po i bëjnë të pavlefshme votimet pra votën po e japin vetëm për zgjedhje parlamentare ndërsa për zgjedhjet presidenciale po i bëjnë votat e pavlefshme”, raporton Shkëlzen Lakna nga TV21.

TË FUNDIT
28 minuta
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
34 minuta
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
43 minuta
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
1 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
2 orë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ME TE LEXUARA

20 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
4 orë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
1 ditë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
19 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
4 orë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
18 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
2 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
4 orë
Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

LEXO MË SHUMË

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

lojra

Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

INFO

NA NDIQ