19 deputetët e “Frontit Evropian”- sa janë nga BDI, ASH e Selës, PDSH dhe të tjerët (LISTA)

Picture of ina-online
ina-online

10/05/2024

Koalicioni “Fronti Evropian” në zgjedhjet e së dielës fitoi 19 deputetë, përcjell INA. BDI si subjekt udhëheqës i këtij koalicioni ka 10 deputetë, ASH e Ziadin Selës ka arritur të fitoj 4 deputetë, PDSH me dy deputetë, Lëvizja Populli e Zejdit 1 deputet, si dy deputetëve të partive turke, përcjell INA.

Deputetët e BDI-së

Ali Ahmeti
Talat Xhaferi
Musa Xhaferi
Sadulla Duraku
Dijana Toska
Blerim Bexheti
Ilir Hasani
Rina Ajdari
Ismail Jaoski
Arbana Pasholli

Deputetët e ASH-së

Ziadin Sela
Elmi Aziri
Ilire Dauti
Ilir Demiri

Deputetët e PDSH-së

Menduh Thaçi
Fatmire Isaku

Lëvizja Populli

Skender Rexhepi Zejd

Partia Demokratike e Turqve

Bejxhan Ilijas
Salih Murat

TË FUNDIT
7 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
7 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
12 orë
Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

ME TE LEXUARA

20 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
15 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
20 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
13 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
20 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
19 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

arben taravari

Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

INFO

NA NDIQ