Adnan Azizi: BDI përmes policisë kërcënon qytetarët

Picture of ina-online
ina-online

30/04/2024

Kandidati për deputet nga Koalicionin VLEN në njësinë zgjedhore nr.6, Adnan Azizi deklaron se nuk ka gjë më të ulët se sa një person i cili shitet si komandanti i luftës , tja puthë dorën VMRO-DPMNE që të futet pa asnjë kusht në Qeveri.

“Më nënçmuesja dhe denigruesja nga njeriu i luftës të shkojë të kërkojë te VMRO të jetë pjesë e qeverisë pa asnjë kusht. Mickoski vet e deklaroi se jo vetëm atë por edhe babain e tij e lusin që të intervenojnë dhe të hyjnë në Qeveri. Kalojmë në një fushatë intezive. Ju shmangemi tubimeve të mëdha. Takojmë çdo qytetar. Nga gjithë marim përgjigje se me punën e Bilall Kasamit që ka realizuar në Tetovë është turp mos përkrahet. Jemi para Qendrës për kultur. 4 milion euro kanë përfundu në xhepin e hajdutëve të BDI. Dua edhe një gjë t’ua sqaroj tetovarëve. Gjithë këto vjedhje drejtpërdrejtë prekin në buxhetin tuaj familjar. Janë para të vjedhura të punëtorëve të NPK-së, të Ujësjellësit dhe ndërmarrjeve publike”, ka thënë Azizi.

Ai ka bërë thirrje për mbështetje masive për të kundërshtuar dhe ndaluar këto, siç tha, vjedhje dhe këtë sjellje të pushtetarëve, duke ftuar qytetarët të dalin në votim më 8 maj për të shprehur qartë kundërshtimin e tyre.

“Ftoj gjithë qytetarët në menyrë masovike të dalin më 8 maj ta dënojnë zullumin dhe të na japin mbështetje për të bërë projekte, kemi projekte milionëshe për ta bë qendër atraktive Kodrën e Diellit”, ka thënë Azizi.

Azizi ka dalë hapur kundër presionit të institucioneve të cilat, sipas tij, po ushtrojnë presion dhe trysni ndaj qytetarëve, sidomos në njesinë e 6 zgjedhore.

“Presioni i policisë, gjithë votat që i ka marrë BDI në zonën 6 janë nga presioni duke dhunu, shantazhu çdo qytetar në mënyra më perverse që as në kohën e Titos dhe xhaxhit Enver nuk i kemi has. Nga momenti që morën përgjigje se s’do të jenë në qeveri kanë filluar të dërgojnë mesazhe. Unë s’kam kërcnuar, unë s’kam shantazhuar, qytetarët fatmirësisht i kanë denoncuar të gjitha shantazhet dhe më 8 maj do ta marrin përgjigjen”, ka përfunduar Azizi./Fol.mk

TË FUNDIT
33 minuta
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
2 orë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
2 orë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
2 orë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
2 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
33 minuta
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
20 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
5 orë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
19 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
2 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

LEXO MË SHUMË

Aeroporti-i-Shkupit-780x439-1-750x430-1

Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

INFO

NA NDIQ