Ahmeti: Ndryshimeve kushtetuese duhet t’i paraprijë pajtimi i partive politike

INA
INA

6 Qershor, 2023

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është shprehur optimist sa i përket procesit eurointegrues të vendit, por duke mos harruar faktin se për këtë, vendi duhet fillimisht t’i miratojë ndryshimet kushtetuese.

Ai, siç njofton KlanM, tha se ndryshimeve kushtetuese, duhet t’i paraprijë një pajtim në mes të gjitha subjekteve politike që kanë përgjegjësi mbi fatet e shtetit.

“Unë mendoj se mund të arrihet një pajtim i tillë, t’i vendosim të gjithë përpara interesat e shtetit, ardhmërinë e gjeneratave, sepse pikërisht janë momente vendimtare dhe historike për vendin tonë, t’i lëmë anash interesat ditore politike“, tha Ali Ahmeti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

durmo llaskarc

Si mundet që rasti i “Llaskarcës” ku pati viktima, të zgjasë me vite? – pyet gjykatësja e Kushtetueses, Kacarska

Ali Ahmeti

Ahmeti: Pranoj rivalitetin, por jo deri në armiqësi

Irina Panovska Stavridis

Skandal në Klinikën e hematologjisë në Shkup: Drejtoresha i jep tender mbi 3 milionë euro babait të saj

merko

Merko tanimë 3 muaj në “Listën e Zezë”, asnjë rast nuk ka marrë epilog

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ligji për amnisti do të dorëzohet në Kuvend, lirim i plotë për dënimet me burg deri në 6 muaj, nuk ka amnisti për veprat e rënda penale

kasami kercenohet

Deputeti serb nga Kumanova paralajmëron Kasamin: Mos i hedhë benzinë zjarrit! (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Të gjitha tekstet për klasën e tretë janë dorëzuar nëpër shkolla

mexhiti grubi

“Analfabetizëm, as edhe fotoshopin s’dijnë ta bëjnë”, Grubi reagon

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Holanda është e shqetësuar për “Kodin Penal”

INFO

NA NDIQ