Ahmeti nga Çegrani: Mua nuk mundet askush të më imponoj as ultimatume e vija…

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

Kryetari Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në takimin me qytetarët në Çegran të Gostivarit u ndal në zhvillimet brenda BDI-së, duke përcjell porosi për të ashtuquajturin “Grupin e Zjarrit.

“Unë kam luftuar edhe për mendim ndryshe. Imponime nuk ka. Duhet ti bindesh shumicës. Asnjëherë nuk kam sharë dhe jam hidhëruar me shqiptarë. Unë i kam thënë janë gabim dhe e kanë gabim. Mua nuk mund të më imponohen as ultimatume, as vija programore e platforma, sepse ato i vendos Kongresi dhe unë zbatoj vendimet e këtij institucioni partiak. Kështu që BDI kurrë më i fortë ska qenë dhe ekipe të tëra kanë punuar për vazhdimësi”, theksoi Ahmeti, përcjell INA.

“Dikush mund të thotë se edhe ti Ali Ahmeti duhet të ikësh, por unë jam kapedani i anijes dhe ai ikë i fundit. Komandanti i anijes nëse kërcen i parë ajo sështë përgjegjësi. Për mua nuk është shqetësuese dhe do të reflektojnë”, theksoi Ahmeti.

Sipas tij, temat kryesore për vendin janë NATO, BE dhe avancimi i shqiptarëve, dhe këtu s’ka skepticizëm.

TË FUNDIT
4 orë
Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën
6 orë
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
6 orë
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
6 orë
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
7 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

ME TE LEXUARA

10 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
19 orë
106 gjoba në Shkup, shtatë për përdorim të celularit gjatë vozitjes
14 orë
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
9 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
18 orë
Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën
13 orë
Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!
8 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
18 orë
GJYQI NDAJ TRUMPIT: Tani topi është në fushën e ish-presidentit

LEXO MË SHUMË

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën

vucic

Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

INFO

NA NDIQ