Ahmeti nga Çegrani: Mua nuk mundet askush të më imponoj as ultimatume e vija…

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Janar, 2023

Kryetari Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në takimin me qytetarët në Çegran të Gostivarit u ndal në zhvillimet brenda BDI-së, duke përcjell porosi për të ashtuquajturin “Grupin e Zjarrit.

“Unë kam luftuar edhe për mendim ndryshe. Imponime nuk ka. Duhet ti bindesh shumicës. Asnjëherë nuk kam sharë dhe jam hidhëruar me shqiptarë. Unë i kam thënë janë gabim dhe e kanë gabim. Mua nuk mund të më imponohen as ultimatume, as vija programore e platforma, sepse ato i vendos Kongresi dhe unë zbatoj vendimet e këtij institucioni partiak. Kështu që BDI kurrë më i fortë ska qenë dhe ekipe të tëra kanë punuar për vazhdimësi”, theksoi Ahmeti, përcjell INA.

“Dikush mund të thotë se edhe ti Ali Ahmeti duhet të ikësh, por unë jam kapedani i anijes dhe ai ikë i fundit. Komandanti i anijes nëse kërcen i parë ajo sështë përgjegjësi. Për mua nuk është shqetësuese dhe do të reflektojnë”, theksoi Ahmeti.

Sipas tij, temat kryesore për vendin janë NATO, BE dhe avancimi i shqiptarëve, dhe këtu s’ka skepticizëm.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

rusia

Plas lufta civile në Rusi? Meçollari: Ushtria ruse dhe Wagner nuk e duan njëra-tjetrën, ka nisur rebelimi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INFO

NA NDIQ