Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

Picture of INA
INA

22/04/2024

Lamine Yamal mendoi se e kaloi Barcelonën në epërsi në minutën e 28-të, kur gjuajti një top nga këndi.

Andriy Lunin shpëtoi përpjekjen, por dukej sikur e kaloi vijën. Gjyqtari dhe VAR vendosën që nuk e bëri dhe goli nuk u pranua.

Nuk ka asnjë teknologji të vijës së golit në La Liga që të përcaktojë automatikisht nëse duhet të kishte qëndruar apo jo.

 

Duke folur në konferencën për shtyp, Carlo Ancelotti u pyet për incidentin: “Unë mendoj se gjuajtja e Lamine nuk ishte gol”.

“Nuk ka asnjë mënyrë për të përcaktuar qartë se topi hyri brenda. Kështu që një gol nuk mund të jepet”.

“Penaltia ndaj Lucas Vazquez më duket se është e mirë, është e qartë”, shtoi më tej trajneri italian.

Barcelona përfundoi duke humbur ndeshjen 3-2.

TË FUNDIT
13 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
13 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
13 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
13 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
13 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

13 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
13 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
2 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
13 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ