Lucas Hernandez pëson lëndim të rëndë, do të mungojë në Euro 2024

Picture of ina-online
ina-online

02/05/2024

Mbrojtësi i Francës, Lucas Hernandez, pritet të humbasë Kampionatin Evropian të 2024-ës, pasi ka këputur ligamentin në gjurin e tij të majtë.

Hernandez u detyrua të largohej në pjesën e parë gjatë humbjes së Paris Saint-Germain në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve ndaj Borussia Dortmund të mërkurën.

PSG konfirmoi të enjten se Hernandez i ishte nënshtruar një ekzaminimi i cili konfirmoi çarjen e ACL dhe do të ketë një operacion në ditët në vijim.

Hernandez ka bërë 41 paraqitje në të gjitha garat për PSG-në këtë sezon, duke ndihmuar skuadrën e tij të fitojë titullin e Ligue 1 dhe në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Lucas Hernandez do të jetë mungesë e madhe për Francën në Kampionatin Evropian të qershorit.

TË FUNDIT
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
10 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
19 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
21 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

ME TE LEXUARA

1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
1 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
21 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
19 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

mbappe

Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

sokol cikaleshi

​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

INFO

NA NDIQ