Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Picture of INA
INA

18/04/2024

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Real Madridi ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Champions League, pasi eliminuan kampionin në fuqi, Manchester Cityn.

Në ndeshjen e dytë çerekfinale e cila u zhvillua në “Ettihad Stadium”, klubi mbretëror arriti të fitonte pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 4-3, pasi koha e rregullt u mbyll me barazim 1-1, shkruan IndeksOnline.

Pas ndeshjes, trejneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti tha se menyra e vetme për ta eliminuar Manchester Cityn ishte duke u mbrojtur dhe këtë e arritën në menyrë spektakolare. “

Ne zgjodhëm lojtarët për gjuajtjen e penalltive, por të gjithë ata dëshironin të gjuanin. Rudiger më befasoi më shumë. Thatë që u mbrojtëm? Kjo ishte mënyra e vetme të fitonim kundër Man Cityt, mënyra e vetme. U mbrojtëm në një mënyrë spektakolare. E nisëm mirë dhe më pas u mbrojtëm, vuajtëm, u kualifikuam. Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë.”, tha Ancelotti pas ndeshjes./IndeksOnline/

TË FUNDIT
2 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
2 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
2 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
2 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
3 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
2 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
2 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
2 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
1 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ