“Kam kujtime të hidhura nga Bayern”, Ancelotti: Penalltitë ndaj Cityt i pashë në përsëritje!

Picture of INA
INA

30/04/2024

Carlo Ancelotti do të rikthehet në Mynih, këtë herë jo më si trajner i Bayern, por Realit të Madridit me dy skuadrat që përballen në gjysmëfinalen e Champions League.

Tekniku italian i Los Blancos, në konferencë theksoi se ka kujtime të hidhura nga Bayerni për shkak se u shkarkua nga detyra ndërsa zbuloi se ka parë në përsëritje penalltitë e ndeshjes ndaj Cityt, pasi nuk guxoi t’i shihte në fushë.

“Është emocionuese për mua të rikthehem në Gjermani përballë Bayernit. Kam kujtime të bukura, por edhe të hidhura njëkohësisht për shkak të shkarkimit. Por, ndeshja e së martës do të jetë një histori tjetër dhe mua më duhet të mendoj për të tashmen dhe jo për të kaluarën.
Si ka ndryshuar Reali në sulm? Largimi i Benzema ndryshoi paksa taktikat sepse tani skuadra është më shumë e lëvizshme dhe është e paparashikueshme. Nga ana tjetër, edhe Bayerni ka sulmues të mëdhenj, mjafton të përmendim Harry Kane. Përballen dy skuadra plot me lojtarë të mëdhenj dhe shumë histori.

A kam vendosur bast këtë sezon me Valverden? Jo, këtë vit nuk kemi vendosur bast. Valverde ka zhvilluar një sezon shumë të mirë, dhe ia ka dalë në të gjitha rolet që ka luajtur. Është një lojtar që më pëlqen shumë.

Ndeshja me Cityn? Kam riparë vetëm penalltitë pasi nga fusha nuk guxova t’i ndiqja”, u shpreh Ancelotti./ Supersport

Top Channel

TË FUNDIT
47 minuta
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
50 minuta
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
53 minuta
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
54 minuta
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
57 minuta
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

18 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
17 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
17 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
17 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
17 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
57 minuta
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
54 minuta
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ