Silvinjo i kënaqur, Manaj dhe Uzuni numërojnë 29 gola së bashku

Picture of INA
INA

29/04/2024

Myrto Uzuni dhe Rej Manaj janë në formë të shkëlqyer. Që të dy së bashku kanë shëuar 29 gola këtë sezon dhe trajneri i Shqipërisë,  Sylvinjo do të duhet të jetë i kënauqr në prag të “Euro 2024”. Granada bindi ndaj Osasuna-n në takimin e javës së 33-të të La Liga. Takimi u zhbllokua në minutën e 29′ nga Pelistiri që i dha avantazhin skuadrës së Granada-s.
<div id="alsat-37d6ffa079fa4288f423383e4194d1ba" class="alsat-37d6ffa079fa4288f423383e4194d1ba alsat-in-article"
Ndeshja vazhdoi me këtë rezultat deri në nisje të pjesës së dytë, pasi në minutën e 48′ Myrto Uzuni gjeti rrugën drejt rrjetës dhe njëkohësisht golin e 11-të sezonal, ndërsa dyfishoi avantazhin e ekipit të tij. Madje sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit u shpall edhe lojtari i ndeshjes.

Rej Manaj shënoi golin e radhës në elitën e futbollit turk me Sivassporin, që është i 18-ti për sulmuesin lushnjar. 27-vjeçari i dhuroi fitoren skuadrës së tij në takimin shtëpiak përballë Konjasporit të Sokol Cikalleshit dhe Valon Etemit.

Ishte minuta e 86’ kur Manaj mposhti portierin kundërshtar falë një “predhe” që e shtangu këtë të fundit. Duke ndezur festën e tifozëve të Sivassporit në stadium dhe duke vulosur suksesin 1-0 për vendasit. Vetëm Mauro Ikardi i Gallatasarajt (21) dhe Edin Xheko i Fenerbahçes (20) kanë shënuar më shumë se Manaj në Superligën turke.

TË FUNDIT
14 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
14 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
14 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
14 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
15 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

14 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
14 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
14 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
14 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
15 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ