Rikthehet Liga e Kampionëve, Bayern përballë Real Madridit

Picture of INA
INA

30/04/2024

Mbrëmja e së martes do të jetë e zjarrtë në “Allianz Arena”.

Ky vend do të jetë “fushëbeteja” e përballjes mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Bayern Munchen dhe Real Madrid.

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për gjysmëfinalen e parë në Champions League.

Loja pritet të nisë në ora 21:00.

Fituesi i mundshëm, do të bënte një hap tejet të rëndësishëm drejt finales.

Ndeshja e kthimit zhvillohet pas tetë ditësh, më 8 maj në “Santiago Bernabeu”.

Sipas statistikave të dy skuadrat janë përballur gjithsejt 26 herë në garat evropiane.

Bayern Munchen i ka 11 fitore, Reali 12 dhe tre ndeshje kanë përfunduar me barazim.

TË FUNDIT
5 orë
IMG_2557
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” m...
11 orë
Jasir Asani
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që ...
20 orë
Liga e Evropes Europa League
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për hist...
22 orë
shaqiri-zvicra
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
rodrygo
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

ME TE LEXUARA

1 ditë
jasir asani
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
1 ditë
rodrygo
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
22 orë
shaqiri-zvicra
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
20 orë
Liga e Evropes Europa League
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për hist...
11 orë
Jasir Asani
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që ...
5 orë
IMG_2557
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” m...
1 ditë
sokol cikaleshi
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëta...

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

mbappe

Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

sokol cikaleshi

​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

INFO

NA NDIQ