Anketa e re: Ja kush do ti fitoj zgjedhjet në Maqedoni

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Në pyetjen “Për cilën parti do të votoni nëse javën e ardhshme do të ketë zgjedhje parlamentare”, 22,5 për qind e të anketuarve kanë votuar pro VMRO-DPMNE-së, në krahasim me 17,9 për qind për LSDM-në.

BDI në këtë segment të sondazhit ka marrë besimin prej 7 për qind, ndërsa partitë e tjera të koalicionit në pushtet Alternativa dhe BESA me 1.2 dhe 1.1 për qind respektivisht, thuhet në Anketën e Institutit të hukumtimit të politikave nga SHkupi (IPIS).

Nga ana tjetër, partia opozitare shqiptare, Aleanca për Shqiptarët sipas sondazhit gëzon mbështetjen e 3.5% të elektoratit.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

INFO

NA NDIQ