Arben Taravari dhuron 500 libra për bibliotekën shqiptare në Manastir

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Janar, 2023

Arben Taravari dhuron 500 libra për iniciativën për themelimin e bibliotekës shqiptare në manastir, këtë e ka bërë të ditur Ermira Selimi, njëra nga iniciatoret e kësaj iniciative:

“Komuna e Gostivarit, kryesishtë zoti Arben Taravari më dhuroi ndimë për bibliotekën shqiptare në qytetin e Manastirit me 500 libra.
Poashtu, pas Haraçinës, Shkupit dhe Manastirit, tubimin kombëtar të radhës me Marinin e kemi në qytetin e Gostivarit.
Kryetarin e falënderoj shumë për kontributin e dhënë për bibliotekën shqiptare në Manastir.” shkruan Ermira Selimi në profilin e saj në facebook duke e shoqëruar me një foto së bashku me Taravarin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ