Arrestohet 42 vjeçari nga Tetova, dërgohet në burg për vuajtje të dënimit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2023

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë njofton se mbrëmë ka privuar nga liria 42 vjeçarin XH.S. nga Tetova i cili kërkohej me flat-arrest për vuajtje të dënimit me burg në kohëzgjatje prej 2 vjet e gjysmë. XH.S. ishte i dënuar për disa vjedhje të rënda.

“Sot (1- mars) rreth orës 06:20, në rrugën e “Ilindenit” në Tetovë, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë, me urdhër të gjykatës kanë ndaluar 42-vjeçarin Xh.S nga Tetova, i cili ka qenë i shpallur në kërkim me fletë–arrest për vuajtje të dënimit me burg në afat prej dy vjet e gjysmë për shkak të kryerjes së më shumë vjedhje dhe vjedhje të rënda. Menjëherë pas arrestimit ai është dërguar në burgun “Idrizovë” në Shkup”, njoftojnë nga SPB-Tetovë./Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

INFO

NA NDIQ