Arrestohet pronari i një portali në Shkup, bastiset shtëpia e tij

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2023

Policia mbrëmë në Shkup ka ndaluar pronarin e portalit “Dokaz”, Marjan Stamenkovski. Njësite policore kanë ndëhyrë në shtëpinë e tij duke kryer bastisje dhe se si prova janë marrë telefona celularë, kompjuterë dhe para të gatshme.

Bastisja ka vazhduar për disa orë dhe është kryer me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike Shkup, përcjell INA.

Siç mësohet, Stamenkovski natën ka kaluar në stacionin policor në Karposh, ndërsa nesër planifikohet të sillet para gjykatësit në procedurë paraprake.

Informacionet e pakonfirmuara thonë se bëhet fjalë për një raport në lidhje me shkrimet e Stamenkovskit për një person nga Departamenti i gjashtë i Ministrisë së Brendshme. Në shtëpinë e gazetarit sonte është thirrur edhe një ambulancë pasi Stamenkovski është ankuar se nuk është mirë, raporton Plusinfo.  Stamenkovski me portalin e tij që funksionon më tepër pa adresë dhe redaksi merret me shkrime kontraverse me akuza dhe fyerje pa limite duke pasur si cak personalitete publike.  (INA)

TË FUNDIT
58 minuta
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
10 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
15 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
16 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
19 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)
58 minuta
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
1 ditë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
1 ditë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
1 ditë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
1 ditë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
24 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
24 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

INFO

NA NDIQ