Arrihet marrëveshja Ahmeti-Sela, ASH me 5 mandate të sigurta

ina-online
ina-online

27/03/2024

ASH e Ziadin Selës dhe BDI e Ali Ahmetit kanë arritur marrëveshjen e koalicionimit për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhje me “Frontin Evropian”.

Lajmi bëhet i ditur nga TV21 duke u thirrur në burime partiake.

Siç bëhet e ditur,  ASH-së i janë siguruar 5 mandate deputetësh në 4 njësi zgjedhore, ndërsa nënshkrimi i Marrëveshja do të ndodhë të shtunën.

Në njësinë zgjedhore 1 i takon vendi i 4-të, ku pritet si kandidat Naim Bajrami ose Zulfi Adili.

Në njësinë 2 po ashtu do i takoj vendi i 4-të, ku pritet të jetë Elmi Aziri.

Në njësinë  5,  bartës liste do të jetë kreu i ASH-së, Ziadin Sela.

Në njësisë zgjedhore 6,  ASH do ketë dy vende  të sigurta për deputetë, 3 dhe 7 në listë, që me shumë gjasa do të jetë Ilire Dauti dhe Ilir Demiri, dhe një vend në pozitën e 10-të ose 11-të, mëson TV21.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ