Arsenali e fiton derbin ndaj Tottenhamit, vazhdon si lider në tabelë

Picture of ina-online
ina-online

28/04/2024

Arsenali ka triumfuar në derbin ndaj Tottenham Hotspur, për të vazhduar garën e ngushtë për titullin e kampionit në Premierligë.

Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta triumfoi në udhëtim me rezultatin 2:3, shkruan Gazeta Express.

Kjo ndeshje i takoi javës së 35-të.

“Topçinjtë” të tre golat i shënuan në pjesën e parë. Pierre Emile Hojbjerg (15’ autogol), Bukayo Saka (27’) dhe Kai Havertz (38’) ishin autorët e golave.

Spurs ia dolën të ngushtonin epërsinë në pjesën e dytë përmes Cristian Romeros (64’) dhe Heung-min Son (87’ penallti), por që ishte e pamjaftueshme për të marrë pikë.

Arsenali pas kësaj fitore ka 80 pikë në krye të tabelës, katër më shumë se Manchester City. Por, “Qytetarët” momentalisht kanë dy ndeshje më pak.

Ndërkaq, Tottenhami mbetet i pesti me 60 pikë.

TË FUNDIT
2 orë
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
2 orë
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
2 orë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
2 orë
​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)
2 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

ME TE LEXUARA

2 orë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
2 orë
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
1 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
2 orë
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

LEXO MË SHUMË

ps mbappe

Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

kosova futboll

​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

duka cana

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

INFO

NA NDIQ