Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

Picture of INA
INA

17/04/2024

Mikel Arteta ka dërguar një mesazh urimi për trajnerin e Bayer Leverkusenit, Xabi Alonson dhe mesfushorin Granit Xhakën, pas triumfit të tyre në Bundesligë.

Alonso dhe ish-ylli i “Topçinjve”, Xhaka ndihmuan Leverkusenin për titullin e parë të Bundesligës, duke përfunduar detyrën me pesë ndeshje të mbetura, pasi ata fituan 5-0 kundër Werder Bremenit të dielën për të ruajtur sezonin e tyre të pamposhtur.

Arteta u pyet nëse ai iu drejtua ish-bashkëlojtarit të tij Alonsos për ta uruar dhe nëse ai ka marrë ndonjë këshillë se si të mundë Bayern Munichun, me të cilin skuadra londineze do të përballet të mërkurën në ndeshjen e dytë të ndeshjes së tyre çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Urime të mëdha për Xabin dhe Granitin pasi ai ishte edhe lojtari ynë”, u tha Arteta gazetarëve.

 

“Shumë i lumtur për ta dhe shumë i impresionuar me atë që kanë bërë. E urova Xabin padyshim sepse jemi miq të mirë dhe sepse jemi të lumtur për ta, por kjo është një histori tjetër. Ne nuk përballemi rregullisht me Bayernin dhe është një ndeshje e Ligës së Kampionëve, kështu që loja është shumë e ndryshme”. /Zëri

TË FUNDIT
4 orë
“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”
5 orë
Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë
18 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
18 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
18 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

ME TE LEXUARA

18 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit
18 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
18 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
18 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
5 orë
Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë
4 orë
“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”

LEXO MË SHUMË

kombetarja kualifikimi

“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”

Lorik Cana

Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë

xavi

Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

Anceloti

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

atalanta

Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

INFO

NA NDIQ