ASH e Selës nesër thërret Kuvendin partiak, çfarë pritet të vendos

ina-online
ina-online

27/03/2024

Krahu i ASH-së i udhëhequr nga Ziadin Sela ka njoftuar përmes një komunikate se për nesër thërrasin Kuvendin partiak.

“Kryetari i Kuvendit të Aleancës për Shqiptarët thërret mbledhje të Kuvendit të Partisë me datë 28.03.2024 (e Enjte) ora 15:00, në Restoran “BUSHI” – Shkup. Pas mbledhjes së Kuvendit, do ketë deklaratë për media”, thuhet në njoftimin e tyre.

Sela mbrëmë në TV21 deklaroi se janë duke u zhvilluar negociata me BDI-në për tu bërë pjesë e Frontit Evropian dhe se rezultati i këtyre negociatave do të shpaloset në Kuvendin Qendror.

“Nuk jam nga ata njerëz që fshihem.Duhet të marrim vendime politike dhe konkret, në bazë të vendimit të cilin e kemi marrë”, tha më tej Sela teksa u pyet disa herë se kur pritet të sillet vendimi.

Paraprakisht Sela tha listat e përbashkëta dhe shkuarja vetë në zgjedhje, janë tema të ezauruar. Ndërkaq tani shtoi se dy opsione janë të mundshme:

“Ose të bashkohemi me ndonjërin bllok ose të mos del ASH-ja fare në zgjedhje”, deklaroi Ziadin Sela nga ASH. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

INFO

NA NDIQ