Bayern eliminon Arsenalin dhe kualifikohet tutje

Picture of ina-online
ina-online

18/04/2024

GJERMANI – Në “Alianz Arena”, Bayerni i Mynihut në sezonin ndoshta më të vështirin të tijë pasi humbi pas 11 vitesh kryesimin dhe dominimin e Bundesligës po përpiqet të shpëtojë edicionin dhe po ja del mbanë deri tani pasi ka arritur që të eliminoi Arsenalin në çerekfinalen e Champions League duke u kualifikuar për në fazpn gjysmëfinale tashmë. Dhe këtë gjë e bën pikërisht në edicionion më të mire të Arsenalit, një nga skuadrat më në formë të momentit në Premier League dhe në garë për titullin sëbashku me Manchester Cityn dhe Liverpool.

Pas ndeshjes së par- në “Emirates” ku barazuan 2-2 do të jetë kjo mbërmje që do të vendos kush shkon më tej. 45 minutat e para u mbyllën në barazim 0-0, nërkohë në të dytën Kimich befason “Topçinjtë” me golin në minutën e 63-të që çon rezultatin e përgjithshëm 3-2 në favor të bavarezëve.

Me këto shifra 1-0 u mbyll ky takim i dytë që çon përpara falë edhe eksperiencës Bayernin e Mynihut.

TË FUNDIT
3 orë
Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh
3 orë
Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro
3 orë
Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve
3 orë
Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024
3 orë
Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove

ME TE LEXUARA

1 ditë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City
3 orë
Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024
1 ditë
Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke...
3 orë
Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve
1 ditë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit
3 orë
Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro
1 ditë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
3 orë
Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

LEXO MË SHUMË

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

arsenal

Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro

Hans flik hansi flick

Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve

courtois

Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024

perez real

Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove

Medon Berisha

Emri surprizë i Silvinjos në listën e “Euro 2024” është Medon Berisha

Albania's Amir Abrashi reacts after the Euro 2016 Group A soccer match between Romania and Albania at the Grand Stade in Decines-­Charpieu, near Lyon, France, Sunday, June 19, 2016. Albania won 1-0. (AP Photo/Laurent Cipriani)

Silvinjo: Abrashi do të na ndihmojë shumë në Kampionatin Evropian

sylvinjo silvinjo

Silvinjo: “Zgjidhja jo e lehtë, dëshirojë të merrja 35 futbollist…”

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

INFO

NA NDIQ