Befasi, Vllaznia shkarkon trajnerin Qatip Osmanin dhe ndihmësin e tij, Bashkim Livoreka

Picture of INA
INA

26/04/2024

Qatip Osmani nuk është më trajneri i klubit të Vllaznisë në Shqipëri, vendimi është konfirmuar nga vet klubi shqiptarë përmes rrjeteve sociale. Edhe pse arriti të siguronte fitore të njëpasnjëshme, me ardhjen e tij në krye të pankinës, së “Kuqebluve”, të Vllaznisë, aventura e Qatip Osmanit dhe Bashkim Livorekës mbaroi në pikën më të nxehtë të sezonit, me bordin e shkodranëve, që nuk arriti ta “kapërdijë” eleminimin, nga Egnatia, në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë.

Për tifozët gjithçka u konfirmua, nëpërmjet një njoftimi në profilin zyrtar të klubit 105-vjeçar, të cilët tregojnë në rrjetet sociale se palët kanë mbyllur me mirëkuptim bashkëpunimin, teksa së bashku me teknikun, Qatip Osmani është larguar dhe ndihmësi i tij Bashkim Livoreka.

“KF Vllaznia njofton të gjithë opinionin sportdashës se ka mbyllur me mirëkuptim bashkëpunimin me professor Qatip Osmanin dhe poashtu edhe me zëvëndëstrajnerin Bashkim Livoreka. Klubi i falenderon për të gjithë kontributin e dhënë për skuadrën tonë dhe i uron suksese në karrierën e tyre të mëtejshme,” thuhet në komunikatën e Vllaznisë në rrjetet sociale.

TË FUNDIT
3 minuta
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
5 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
6 minuta
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
7 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
13 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

ME TE LEXUARA

5 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
3 minuta
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
1 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
24 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
22 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
13 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

LEXO MË SHUMË

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

INFO

NA NDIQ