Ancelotti: ‘Ne e bëmë përsëri! Reali tregoi pse është klubi më i mirë në botë!’

Picture of ina-online
ina-online

05/05/2024

Të gjitha në këmbët e Carlo Ancelottit. Trajneri italian arrin 28 tituj të fituar në karrierën e tij, pasi fitoi edhe këtë kampionat spanjol në krye të Real Madridit.

Nëpërmjet Instagramit, vetë Ancelotti, i cili nuk ishte në gjendje të festonte në fushë duke qenë se aritmetika erdhi pas disfatës së Barcelonës ndaj Girona, u shkruan fansave të tij: “E kemi bërë sërish, jemi KAMPIONË!!!

Sot kam vetëm fjalë falënderimi për lojtarët e mi, stafin tim, tifozët tanë dhe të gjithë njerëzit që përbëjnë këtë klub të mrekullueshëm nga presidenti deri te punonjësi i fundit. Nuk ka qenë një rrugë e lehtë, por në një sezon veçanërisht të komplikuar ky, Real Madrid ka treguar sërish pse është skuadra më e mirë në botë. Faleminderit të gjithëve për përkushtimin dhe cilësinë tuaj. Ishte spektakolare!!!

Mund të falënderoj vetëm madridistët për mbështetjen dhe dashurinë e tyre të pakushtëzuar. Kjo është për ju dhe ne do të festojmë së bashku fundjavën e ardhshme. HALA MADRID”.

TË FUNDIT
4 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
13 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
15 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
15 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
15 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
15 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
13 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
4 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
2 ditë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ