Festival golash në ‘Anfield’, Liverpool triumfon mes spektaklit

Picture of INA
INA

06/05/2024

Liverpooli është rikthyer te fitorja, teksa ka mposhtur me rezultatin 4-2 Tottenhamin në kryendeshjen e javës së 36 në Premier Leaguen angleze. “The reds” zhvilluan një 90-minutësh spektakolar, duke marrë nëj fitore tërësisht të merituar, që mund të ishte edhe më e thellë për atë që u krijua në fushën e lojës.

Ishte Mohamed Salah ai që shënoi golin e parë për Liverpool, pas një krosimi perfekt nga krahu, teksa dërgoi topin në rrjetë pas disa rasteve radhazi të shpërdoruara nga të besuarit e Jurgen Klopp.

Në fundin e pjesës së parë ishte Robertson ai që shënoi edhe golin e dytë për Liverpoolin, që në pjesën e dytë e nisi sërish vrullshëm dhe çoi shifrat në 0-4 falë golave ët Gakpo dhe Elliot.

Shifrat 4-0 zgjuan Tottenhamin, që nuk kishte çfarë të humbte dhe u hodh në sulm, duke arritur të shënojë dy herë me Richarlisson dhe Hueng-Min Son, gola këta që vlejtën më shumë për kënaqësinë personale, pasi nuk ndryshuan rezultatin.

Kjo ishte humbja e dytë radhazi për Tottenhamin, që tashmë rrezikon të dorëzojë vendin e pestë që të dërgon në Europa League, ndërsa Liverpool ka vetëm shanse matematikore për të fituar titullin, pasi praktikisht duket mision i pamundur.

TË FUNDIT
6 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
11 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
21 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
22 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
22 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
21 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
11 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
6 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

mbappe

Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

sokol cikaleshi

​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

INFO

NA NDIQ