VIDEO / Arbër Hoxha vendos derbin kroat, Dinamo më afër titullit

Picture of INA
INA

06/05/2024

Arbër Hoxha gjen golin e parë me Dinamon e Zagrebit në kampionatin elitar kroat. Një gol madje me shumë peshë, sepse e afroi skuadrën e tij me titullin kampion. Sulmuesi 25-vjeçar i kombëtares sw Shqipwrisw realizoi golin e fitores 1-2 të Dinamos në fushën e Rijekës në minutën e 89-të, atëherë kur kishte mbetur shumë pak kohë për vendësit për të barazuar apo përmbysur rezultatin në këtë përballje të drejtpërdrejtë.

Nëse Rijeka do të kishte fituar, do ta kishte parakaluar Dinamon në renditje, por me rezultatin përfundimtar 1-2, kur kanë mbetur edhe tri ndeshje deri në përfundim të kampionatit, gjigantët e Kroacisë kryesojnë me 75 pikë, katër më shumë se Rijeka.
Një minutë para përfundimit të kohës së rregullt, Hoxha mori një top nga Ogivara dhe pasi hyri në zonë, prirët me portën, mposhti portierin Labrovic. Sulmuesi shqiptar kishte vetëm dy minuta në fushë, pasi kishte zëvendësuar Baturinën.

TË FUNDIT
4 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
13 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
14 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
14 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
14 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur