Bekteshi: Nga muaji prill, ndihma të drejtpërdrejta për qytetarët

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2023

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bëri të ditur se Qeveria do të shfuqizojë masën për subvencionim të energjisë elektrike ndaj kompanive që prodhojnë produkte bazë të ushqimit, përcjell TV21. Bekteshi tha se si rrjedhojë është ndrirë çmimi i bukës në 33 dearë, ndërsa paralajmëroi se masat e ardhshme anti-krizë do të jenë direkt për qytetarët.

“Sot u diskutua në Qeveri që të ridizajnohen masat e ardhshme për ndihmën e qytetarëve dhe kryesisht masat që do të fillojnë të implementohen diku nga muaji prill, drejtpërdrejtë do t’u jepen qytetarëve dhe jo nëpërmes kompanive të mundohemi që të ndihmojmë qytetarët”, tha Bekteshi./tv21.tv

TË FUNDIT
1 orë
Mexhiti takon gjeneralin Clark
2 orë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
2 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

ME TE LEXUARA

2 ditë
“Policia e veriut ka qenë nën komandën e Vuçiqit”/ Eksperti zbulon detaje për veriun
14 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
1 orë
Mexhiti takon gjeneralin Clark
1 ditë
Diploma të falsifikuara në Strugë, kapet një person
12 orë
Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

INFO

NA NDIQ