Bekteshi: Nga nesër menaxhimin e ngrohjes EMV do ta marrë shteti

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Janar, 2022

Ngrohja nuk do të shkurtohet, por do të funksionojë deri në orën 1:00. Nuk besoj se do të ulet nxehtësia e ngrohjes, sipas rregullave duhet të jetë 20.1 gradë, tha ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në konferencën e sotme për media,

Ai bëri të ditur se nga nesër menaxhimin e ngrohjes EMV do ta marrë shteti, ndërsa qeveria në seancës e saj, do t’i japë më shumë para kompanisë që të jetë në gjendje të prokurojë burime.

“EMV duhet të dorëzojë një draft-marrëveshje për bashkëpunim biznesor me BEG-në. Në përputhje me vendimin për shpalljen e gjendjes së krizës, ne do të injektojmë mjete shtesë në EMV, për të përballuar krizën dhe për të menaxhuar kompanitë. EMV nga nesër do t’i menaxhojë tre BEG-të, të gjitha me qëllim që shkupjanët të kenë energji termike dhe kjo do të jetë deri në fund të sezonit të ngrohjes. Marrëveshja do të dorëzohet nga EMV”, tha Bekteshi.

Për momentin, nuk do të ketë kufizime shtesë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ