Bekteshi: Izet Mexhiti nuk i kryen detyrat e nënkryetarit

INA
INA

29/05/2023

Ministri i Ekonomisë, njëherazi edhe anëtar i Kryesisë së BDI-së, Kreshnik Bekteshi i ftuar sonte në Click Plus në TV21, duke biseduar për situatën në BDI, akuzoi nënkryetarin e BDI-së, Izet Mexhitin se nuk i kryen detyrat ashtu siç duhet.

“Do të kisha pasur dëshirë që miku im, Izet Mexhiti, ta kryejë detyrën e nënkryetarit të partisë, sepse kjo detyrë i është ngarkuar nga anëtarët dhe votuesit e BDI-së. Konstatoj nga këtu se Izet Mexhiti nuk i kryen detyrat ashtu siç duhet, në rolin e nënkryetarit të partisë.”- tha Bekteshi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

INFO

NA NDIQ