Bojmacaliev: Punonjësit e MPB-së do të marrin bonus paga prej 36 mijë denarë

Picture of INA
INA

17/04/2024

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev, ka njoftuar se punonjësit e Ministrisë së Brendshme dhe Policisë së Maqedonisë do të përfitojnë nga një bonus pagë prej 36 mijë denarë për vitin 2023. Kjo njoftim u bë gjatë vizitës së tij në Repartin e Policisë së Nagoriçanit dhe në Drejtorinë e Punëve të Brendshme në Kratovë dhe Probishtip.

Bojmacaliev gjithashtu bëri të ditur se ky bonus pagë nuk është paguar që nga viti 2017, por që nga ky vit dhe deri më tani, është paguar rregullisht. Ai gjithashtu vuri në dukje se disa objekte policore në territorin e SPB-së Kumanovë janë rikonstruktuar me mjete nga buxheti i MPB-së, duke përfshirë stacionin policor të Kratovës dhe repartin policor të Staro Nagoriçanit.

 

“Në seksionin e objekteve të rindërtuara në territorin e SPB Shtip, gjatë gjashtë viteve të fundit janë rikonstruktuar tetë objekte, duke përfshirë objektin ku kemi vizituar sot: DPB Probishtip (katër milionë denarë), DPB Sveti Nikole, SP për SPB Shtip, DPB Koçani, DPB Vinica, DPB Berovë dhe DPB Dellçevë, për të cilat nga buxheti i MPB-së janë ndarë gjithsej mbi 90 milionë denarë. Nuk është rikonstruktuar vetëm një objekt në zonën e SPB Shtip, për të cilin jemi të përkushtuar që në periudhën e ardhshme ta rindërtojmë, që edhe këtu të arrijmë mbulimin 100% të përmirësimit të kushteve të punës”, tha Bojmacaliev.

TË FUNDIT
14 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
16 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
60 minuta
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

ME TE LEXUARA

1 ditë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
9 orë
Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi
1 ditë
Tetova sivjet me 123 filloristë më pak – Në klasë të parë pritet të regjistrohen 838 nxënës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
2 ditë
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
11 orë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
1 ditë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

INFO

NA NDIQ