Bullgaria lehtëson masat për shtetasit e Maqedonisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2022

Përveç Kosovës dhe Greqisë, masat e udhëtimit për qytetarët e Maqedonisë i ka lehtësuar edhe Bullgaria.

Nëse udhëtoni për Bullgari nuk ju nevojitet një test negativ PCR.

Ju duhet të keni vetëm dokumentin se keni dy vaksina apo se keni kaluar virusin.

Sa i përket Serbisë, MPJ-ja thekson se nuk ka kufizime për hyrjen e shtetasve të Maqedonisë.

Së fundmi, protokollet Covid për qytetarët tanë kanë ndryshuar nga disa vende evropiane.

Norvegjia ka hequr kufizimet e hyrjes për qytetarët tanë, por ende vazhdon të kërkojë që formulari i regjistrimit të plotësohet përpara se të hyjë në Norvegji, si dhe testi i detyrueshëm negativ PCR i marrë 24 orë para hyrjes në Norvegji nëse personi është mbi 18 vjeç nuk ka një certifikatë të vlefshme vaksinimi ose ka kaluar Covid-19.

Irlanda lehtësoi masat për qytetarët e vendit tonë. Udhëtarët që udhëtojnë në Irlandë me një çertifikatë vaksinimi ose dëshmi se kanë qenë të sëmurë për 6 muaj nuk kanë nevojë për një test negativ. (INA)

TË FUNDIT
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
4 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
6 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
6 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

17 orë
Gjykata civile SHKUP vendos: Qani Nesimi është myfti i Tetovës
13 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
19 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
4 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
17 orë
Hill: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE
12 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
19 orë
Bashkëshortja e Ilir Metes, Monika Kryemadhi, pesë orë rresht është marrë në pyetje nga SPAK-u, në Tiranë
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ