Bullgaria lehtëson masat për shtetasit e Maqedonisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

5 Shkurt, 2022

Përveç Kosovës dhe Greqisë, masat e udhëtimit për qytetarët e Maqedonisë i ka lehtësuar edhe Bullgaria.

Nëse udhëtoni për Bullgari nuk ju nevojitet një test negativ PCR.

Ju duhet të keni vetëm dokumentin se keni dy vaksina apo se keni kaluar virusin.

Sa i përket Serbisë, MPJ-ja thekson se nuk ka kufizime për hyrjen e shtetasve të Maqedonisë.

Së fundmi, protokollet Covid për qytetarët tanë kanë ndryshuar nga disa vende evropiane.

Norvegjia ka hequr kufizimet e hyrjes për qytetarët tanë, por ende vazhdon të kërkojë që formulari i regjistrimit të plotësohet përpara se të hyjë në Norvegji, si dhe testi i detyrueshëm negativ PCR i marrë 24 orë para hyrjes në Norvegji nëse personi është mbi 18 vjeç nuk ka një certifikatë të vlefshme vaksinimi ose ka kaluar Covid-19.

Irlanda lehtësoi masat për qytetarët e vendit tonë. Udhëtarët që udhëtojnë në Irlandë me një çertifikatë vaksinimi ose dëshmi se kanë qenë të sëmurë për 6 muaj nuk kanë nevojë për një test negativ. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

IMG_1832

Shqiptarja 46-vjeçare bën namin, vjedh 3 milionë euro

INFO

NA NDIQ