VIDEO/Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

INA
INA

1 Qershor, 2023

Në emisionin “Open” në “News24” ish-ministri i Jashtëm Aldo Bumçi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka izoluar Kosovës, e ka dobësuar me Ballkanin e Hapur duke i dhënë presidentit Vuçiçit hapësira të cilat i kanë munguar me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

“Rama ka takuar Vuçiçin më shumë se çdo njërit tjetër. Pajtimi shqiptaro serb nuk vjen nga Tirana, vjen nga Kosova, e ka thënë vetë Thaçi. Rama izoloi Kosovën më Ballkanin e Hapur. Qëndrimet e Ramës kanë dobësuar Kosovës, sepse me një Tiranë tjetër . Projekti i ndarjes së Kosovës nuk do të ishte vënë në tavolinë me një kryeministër tjetër. Rama i dha Vuçiçit kapital politik se është një president europian dhe se me atë bashkëpunon”, tha Bumçi./Balkanweb.com

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

KFOR KS

Tensionet në veri, KFOR-i rritë praninë me trupa britanike

supermarketet-800x445

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

IMG_5646

Policia e Kosovës me dëshmi të reja: ja ku dhe si u përgatit sulmi (VIDEO)

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ