Zgjatet orari i lëvizjes dhe i gastronomisë, këto janë të gjitha masat e reja

Qeveria e Kosovës e ka miratuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për ndryshimin e masave të përgjithshme dhe specifike për mbrojtje nga COVID-19. Masat...

Me rastin e Ditës së përkujtimit të gjenocidit ndaj shqiptarëve në Kosovë

Aktet gjenocidare të 15 janarit 1999 në fshatin Reçak dhe sidomos gjymtimi i viktimave të civilëve shqiptarë nxori në shesh barbarinë e shtetit serb...

Vëllezërit Muja me një foto bashkë: Gazmendi i PDK’së thotë se do ta përkrahë...

Gazmend Muja i PDK-së thotë se do ta përkrahë në zgjedhjet e jashtëzakonshme vëllain e tij, Armend Mujën që pak ditë më parë ka...

Hoti flet për shkeljen e masave anti-COVID nga partitë politike, nuk përmend ndëshkime

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti para mediave ka folur sot për shkeljen e masave anti-COVID19 nga partitë politike nëpër tubime elektorale. Hoti ka...

Hoti: Marrëveshja finale duhet të përfshijë njohjen reciproke ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti është deklaruar rreth dialogut Kosovë-Serbi. Ai thotë se në dialog me Serbinë ka hyr mbi parime të...

LVV: Kurti bartës i listës, shumë shpejt do ta shpallim kandidaturën e tij për...

Lëvizja Vetëvendosje është në proces të finalizimit të listës së kandidatëve për deputetë. Zëdhënësi i LVV-së, Përparim Kryeziu ka treguar se janë në proces të...

Katër vjet nga ndalimi i hyrjes së trenit serb në Kosovë

Beogradi zyrtar para katër vjetësh kishte nisur një tren drejt Kosovës, i dekoruar me flamuj serbë, me mbishkrimin “Kosova është Serbi” në 20 gjuhë...

Mustafa: Osmani nuk shprehi vullnet për të qenë kryetare e LDK-së

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se Vjosa Osmanin e kanë mbështetur si kandidate për kryeministre, por ajo nuk ka shprehur asnjëherë vullnet dhe...

Më 15 janar do të ndizen qirinj në përkujtim të viktimave të gjenocidit në...

Të gjithë shqiptarëve nëpër botë janë ftuar nga Qendra “Gjenocidi në Kosovë-Plagët e Hapura” që në ditën e përkujtimit të gjenocidit ndaj shqiptarëve në...

Hoxhaj prezanton planin e PDK-së për rimëkëmbje, fton Kurtin në debat televiziv

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Enver Hoxhaj ka shpalosur sot planin e për Rimëkëmbje Ekonomike që ka kjo parti. Në një konferencë...