Presidenca: Njoftimi për njohjen nga Xhamajka erdhi zyrtarisht nga Çitaku

Zyra e Presidentit të Republikës reagoi pas mohimit të lajmit se Xhamajka ka njohur pavarësinë e Kosovës. Nga Presidenca thonë se njoftimi për njohje...

Lladrovci bën homazhe tek varri i Shaban Polluzhës

Me rastin e shënimit të 75-vjetorit të rënies së Heroit të Kombit, Shaban Polluzha, kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtorë dhe...

Konjufca: Vlora na e kumtoi njohjen nga Xhamajka

Glauk Konjuvca Mbrëmë, Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, znj. Vlora Çitaku, përmes postës elektronike e ka njoftuar Ministrinë e...

Mashtrimi me njohjen nga Xhamajka, Konjufca vepron

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka reaguar pasi që nga Xhamajka mohuan se kanë njohur pavarësinë e Kosovës, ashtu si kishte lajmëruar...

Presidenti e heq përgjegjësinë, e ngarkon Vlora Çitakun për skandalin me njohjen e Xhamajkës

Nga presidenca kanë reaguar pas lajmit se Xhamajka nuk e ka njohur shtetin e Kosovës. Në një përgjigje për Gazetën Express, zyra e Hashim...

Reka u takua me Shefin e Njësisë për Kosovën në Komisionin Evropian

Ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka, priti Shefin e Njësisë për Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut në Komisionin Evropian, David Cullen, me të cilin...

Mustafa: “Pse të mos punohet ditëve të diela?”

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka dalë kundër idesë që të mos punohet të dielave. Me anë të një postimi në Facebook ai shprehet se...

Fake News: Si u munduan nga LVV të marrin meritat për ‘njohjen’ e Kosovës...

Mbrëmë Presidenti i vendit Hashim Thaçi, përmes rrjetit social twitter, njoftoi se shteti i Xhamajkës ka njohur shtetësinë e Kosovës. Ende pa u konfirmuar...

Haradinaj paralajmëron Kurtin: Sot nëntë muaj shkojmë në zgjedhje të reja

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj sonte në Zona B në Klan Kosova i ka quajtur ‘tinejxhera’ VV’në e LDK’në, duke i paralajmëruar se nëse hiqet taksa,...

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani takoi asambleistin Salihu: Zotimi për sensibilizimin e situatës në Medvegjë

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në një takim asambleistin komunal dhe veprimtarin e komunës së Medvegjës, Muharrem...