Kurti: Formati i dialogut më i rëndësishëm se emrat e përveçëm

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, gjatë një prezantimi në Fondacionin “Jean Jaurès” në Paris, shpalosi qëndrimet dhe alternativat e Lëvizjes sa i përket...

Daçiq: Kur mbetemi vetëm, me Pacollin flasim sikur të ishim të një nëne

Ministri i Punëve të jashtme i Serbisë Ivica Daçiq, në një intervistë për mediumin serb “blic” ka thënë se gjatë takimeve me ministrin e...

Thaçi nga Kosharja: Çdo kërcënimi të Serbisë do t’i përgjigjemi si i jemi përgjigjur...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se çdo fillim viti, veçanërisht në muajt mars, prill dhe maj, Kosova kujton ngjarje të dhimbshme dhe...

Video e rrallë! UÇK-ja duke varrosur ushtarët serbë të vrarë në Koshare

Sot bëhen 19 vite nga beteja më e lavdishme e UÇK-së. Beteja e Koshares e zhvilluar më 9 prill të vitit 1999 në kuadër të...

11 vjeçari nga Shtimja u ka ikur kidnapuesve, paraqitet në polici

Një 11 vjeçar nga Shtimja i cili mbrëmë u kidnapua, ka arrit që të ikë nga automjeti i personave të dyshuar. Kështu raporton policia e...

Anton Quni rrëfen ekskluzivisht detajet e pathëna të Betejës së Koshares

Në 19 vjetorin e Betejës së Lavdishme të Koshares, gazeta “Bota sot”, sjellë ekskluzivisht rrëfimin e deputetit, Anton Quni,  që ishte njëri ndër protagonistët...

Zvarritet themelimi i komisionit hetimor për gylenistët

Grupet parlamentare ende nuk i kanë dërguar në Kryesinë e Kuvendit emrat e përfaqësuesve të tyre në komisionin hetimor për deportimin e gjashtë gylenistëve...

10-vjetori i Kushtetutës së Kosovës

Dhjetë vjet më parë, dy muaj pas shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, është ratifikuar Kushtetuta e Kosovës në Kuvend, e cila hyri në fuqi...

Kosovarët edhe një barrë: Për ta regjistruar veturën, duhet ta paguajnë edhe një faturë

Ibush Hasani ka ardhur në objektin e vjetër të Komunës së Prishtinës për të paguar faturën e mbeturinave, përkatësisht këstin e parë që përfshin...

Shkoi si refugjat në Gjermani, tani mësimdhënës i shkencave politike në gjuhën gjermane

34 vjeçari Muhamet Idrizi me prejardhje nga Mitrovica, kishte shkuar në Gjermani në moshën 9-vjeçare ndërsa sot është mësimdhënës i shkencave politike në...