Haradinaj: E kam kundërshtuar dhe do ta kundërshtojë Gjykatën Speciale

Kryeministri Ramush Haradinaj pohoi që është kundër Gjykatës Speciale, përderisa është shprehur që nuk ka ndonjë koment lidhur me letrën e kryeparlamentarit Kadri Veseli,...

Shpend Ahmeti flet për dorëheqjet e fundit në Vetëvendosje

I pari i kryeqytetit, Shpend Ahmeti, përderisa ka komentuar dorëheqjet e fundit në Vetëvendosje, deklaroi se është e drejtë e secilit të vendosë se...

Vdes një ushtar amerikan në Kosovë

Shkaqet e vdekjes së tij nuk dihen, por që ato po hetohen, shkruan AP, përcjellë Klan Kosova. Ushtria amerikane në Evropë, ka njoftuar se Robert...

Qëndron Kastrati jep dorëheqje nga të gjitha pozicionet në Vetëvendosje

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka dhënë dorëheqje nga Këshilli i Përgjithshem dhe pozicionet tjera drejtuese në Lëvizjen Vetëvendosje. Kastrati njoftoi për këtë vendim në...

Kryeministri i Kosovës – ende pa vizë amerikane

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ende nuk i është dhënë viza për të udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara. Ai kishte bërë kërkesë për...

Haradinaj: Kur t’ma japin vizën, do të shkojë në Amerikë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është përgjigjur në interesimin e gazetarëve për mos shkuarjen e tij për SHBA pasi i është refuzuar pajisja me...

Lista e Zezë: Këta janë politikanët e Kosovës që nuk mund të udhëtojnë në...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është detyruar ta refuzojë ftesën e Komandantit të Gardës Nacionale të Iowa-s së SHBA-së për një ngjarje të organizuar...

Dënimi i deputetëve të Vetëvendosjes, a u amnistuan ata të AAK-së dhe Nisma-së?

Në muajin dhjetor të 2017 katër deputetët e Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj – Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton...

Prokurori Rexha tregon “historinë” e themelimit të Gjykatës Speciale (Video)

Për themelimin e Gjykatës Speciale me seli në Kosovë, e cila do të trajtonte rastet e krimeve të luftës ishte diskutuar para 13 viteve...

Ahmeti dhe komandanti i KFOR-it flasin për sigurinë në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti priti sot në takim komandantin e ri të KFOR-it, Gjeneralin Salvatore Cuoci. Temë kryesore e këtij takimi ishte...