Video e paparë: Kështu Njësia Speciale shtriu për toke serbët në Veri dhe arrestoi...

Marko Gjuriq sot është arrestuar në Mitrovicë të Veriu, pasi nuk respektoi masën e ndalimit nga shteti I Kosovës. Mediat serbe kanë publikuar videon e...

Arrestimi i Gjuriqit – Vuçiq e thërret në telefon Putinin

Pas arrestimit në Mitrovicë të drejtorit të së ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën e Metohinë” në Qeverinë e Serbisë, presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka vendosur...

Gjuriq sillet në Prishtinë, me kokën ulur tërhiqet nga njësitet speciale/VIDEO

Policia e Kosovës e ka sjell në Stacionin Policor “Qendra” në Prishtinë, shefin e Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq. Gjuriq u...

Eskalon situata në Veri, dëgjohen krisma armësh dhe sirena

Arrestimi i tij erdhi diku kah ora 17:30 derisa ai ishte brenda objektit të Gjykatës në Mitrovicë. Ai sapo kishte nisur bisedat në kuadër të...

Policia e Kosovës arrestoi Marko Gjuriqin, zyrtarin e lartë të Serbisë

17:39 - Pjesëtarë të njësive speciale të Policisë së Kosovës sapo kanë arrestuar shefin e të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, raporton...

Miliona euro për shpartallimin e Vetëvendosjes

Xhafer Shatri Minimi i Lëvizjes Vetevendosje është një shembull shkollor se si në një shtet të kapur nga mafia të gjitha mjetet janë të lejueshme;...

Tre dorëheqje në PDK

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Fushë Kosovës, Naser Grajçevci, të dy nënkryetarët Bajram Shala dhe Nijazi Kolshi, si dhe disa...

240 pjesëtarë të njësissë speciale në veri të Kosovë, çka po ndodhë?

200 policë të ROSU-s dhe 40 nga Njësia Speciale e Kosovës gjenden në veri të Mitrovicës. Këtë e kanë bërë të ditur burime të Koha.net,...

Kosova shpallë “non grata” ministrin e brendshëm dhe ate të mbrojtjes të Serbisë

Ministri i Brendshëm në Serbi, Nebojsha Stefanoviq dhe ai i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin kanë bërë kërkesë që të hyjnë në Kosovë ditën e nesërme. Por,...

Pasi dha dorëheqje, Ymeri tregon nëse do të bashkëpunojë me VV-në në të ardhmen

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se është i gatshëm që në të ardhmen të bashkëpunojë me Lëvizjen Vetëvendosje, pasi siç deklaroi...