Isa Mustafa nuk do zgjedhje të reja, por formimin e një Qeverie të re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas përfundimit të takimit me presidentin Hashim Thaçi theksoi se vendi nuk duhet të shkoj në zgjedhje të reja,...

Kurti flet pas takimit sot me Thaçin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti pas takimit që ka zhvilluar më presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi tha se i ka bërë të...

Lutfi Haziri: Vendimi i mbrëmshëm i Kurtit është bërë pa kordinim me Amerikën, do...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka komentuar vendimin e Qeverisë në detyrë, që taksa 100 për qind për Serbinë të zëvendësohet...

Nga sot mallrat e Serbisë futen pa taksë në Kosovë

Që nga dita e sotme hyn në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë te Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga...

Thaçi sot takohet me liderët politikë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot do të takohet me liderët politikë. Të gjitha subjektet politike e kanë pranuar ftesën për konsultime, sipas zyrës...

Isa Mustafa flet se çfarë do të bëj me Vjosa Osmanin

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se ende nuk ka folur me nënkryetaren Vjosa Osmanin pas votimit kundër mocionit që inicioi partia e tyre...

Ky është vendimi i Qeverisë për heqjen e taksës dhe reciprocitetin ndaj Serbisë (Dokument)

Qeveria në detyrë e Kosovës sot ka marrë vendim që nga sot të heq tarifën 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja...

Me shumicë votash Qeveria heq taksën dhe vendos reciprocitetin me Serbinë

Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit...

E rrëzoi në Parlament, por Kurti e dërrmon me audiencë Mustafën

Parlamenti i Kosovës miratoi mocionin e mosbesimit për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit me 82 vota pro mocionit, 32 kundër dhe 1 abstenim....

Mustafa: Albin Kurti deshi të bëhej “sundimtar” absolut

Kryetari i LDK-së , Isa Mustafa në emisonin Rubikon në Klan Kosova ka folur më gjerësisht mbi prishjen e koalicionit LDK-LVV.Mustafa ka theksuar se...