Mediat ruse parashohin ndryshime në Ballkan prej kur Maqedonia do ta zgjidhë kontestin me...

Maqedonia dhe Greqia janë afër arritjes së marrëveshjes për kontestin me emrin të shtetit maqedonas, kurse vendimi përfundimtar do të sjellë në ndryshime gjeopolitike në Ballkan, shkruan gazeta “Komersant”, transmeton...

Greqia paralizohet nga një grevë masive

Greqia është paralizuar nga një grevë 24 orëshe, që ndikon funksionimin e sektorit publik, por edhe atij privat. Greva, që organizohet nga Konfederata e...

Incident parazgjedhor në Ulqin, zyrtari i komunës thyen panon e një partie opozitare

Zyrtari i Komunës së Ulqinit Muhamed Nika, i cili të martën theu panon e improvizuar reklamuese të URA-së, u morr në pyetje në Prokurorinë...

Presheva dhe Bujanoci me natalitet më pozitiv në gjithë Serbinë

Gjatë vitit të kaluar kanë vdekur 40 mijë veta më shumë se sa kanë lindur gjatë në vitin 2017 dhe kjo shënon rënie të...

Shqiptarët e Turqisë kthejnë plisin në veshjen e tyre (Foto)

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të vizitës në Republikën e Turqisë, ka realizuar takime në Qendrën e Kulturës Shqiptare...

PD: “Zgjohu Ulqin” – lista që synon fitore

Partia Demokratike ka deklaruar se është e kënaqur që me partnerët e saj tradicionalë, Lëvizjen Qytetare “Perspektiva” dhe Lidhjen Demokratike në Mal të Zi,...

Drejtori i TV-Spektrit aksidentohet në Gjilan – trajtohet si i huaj, e jo si...

Në rrjetin social facebook, Drejtori Xhelal Behluli e ka treguar rastin duke thënë se:  ‘’Sot ora 13:00 në lagjen e Zabelit në Gjilan, në një...

Në Horgosh kapet shqiptari me ora dore me vlerë mbi 55.000 euro /foto/

Doganierët në vendkalimin kufitar Horgosh kanë ndaluar tentim kontrabandimin e tri orave me vlerë të madhe të markave të njohura, vlera e së cilave...

Në ditëlindjen e Shoqatës “Çamëria” do të ngrihemi më të fortë se kurrë

Nga Shpëtim Idrizi Ka kaluar mbi një çerek shekulli që kur u themelua e dyta organizatë pluraliste (fill pas Partisë Demoktratike). Ajo ishte Shoqëria Politike Atdhetare “Çamëria”. Sot,...

Fisi i Kuçit u shprish në tri kombe e në tri fe

Gani Mehmetaj/ Kelmendasit, spartanët e shqiptarisë nga terrori turk u bën myslimanë, nga presioni boshnjakë e serbë nisën të shkombëtarizohen. Sot janë objekt i tregtisë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!