Pagat e ulta në rivierën e Ulqinit i largon të rinjtë vendas për tu...

Qeveria e Malit të Zi kohë më pare kishte vendosur që toka shtetrore dhe objektet në pronësi të Rivierës së Ulqinit ti jap mi...

Nesër në zgjedhjet në Hungari konkurron edhe partia ‘Qeni me dy bishta’

Partia satirike e Hungarisë ‘Qeni me dy bishta’ do të debutojë në zgjedhjet e së dielës në Hungari. Çfarë kanë të përbashkët një pulë, një...

Ushtria greke godet avionin turk, çfarë po ndodhë?

Ministria greke e Mbrojtjes ka bërë me dije se për herë të parë, forcat ushtarake të saj kanë ndërhyrë për të penguar fluturimin mbi...

Daçiq provokon: Maqedonia është Serbi, por gabuan, Ministria e Jashtme në Shkup nuk reagon/VIDEO

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq në një emision të dy netëve më parë “Upitnik” në servisin publik serb tregoi një hartë historike ku...

Me Lëvizjen në qeveri, faktorizimi i shqiptarëve në Luginën e Preshevës është i pashmangshëm!

Intervistë ekskluzive me Rexhep Selimin, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare te Kosovës, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje dhe deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Presheva.com: Sa...

Kujdes kur udhëtoni nëpër Serbi, për rrypin e sigurisë 85 euro gjobë

Të dhënat më të reja të Komisionit Evropian për standard jetësor në BE, paralajmërojnë se 26,5 për qind e shtetasve kroatë të moshës mbi...

Arifi: Shaip Kamberi diskriminon kuadro shqiptare në Bujanoc, punësohen mjek nga Leskoci /Video

Ish-kryetari i Komunës së Bujanocit dhe Kryetari i PD-së, Nagip Arifi në një konferencë për shtyp të mbajtur në selinë e partisë në Bujanoc...

Fillon Davis Cup 2018, dy ulqinakët me reprezentacione të ndryshme njëri kundër tjetrit

Mbrëmë kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu, në cilësinë e kryetarit të klubit te tenisit Bellevue bëri hapjen solemne të turneut prestigjoz në...

Kroaci: Më shumë se një e katërta e pensionistëve rrezikohen nga varfëria

Të dhënat më të reja të Komisionit Evropian për standard jetësor në BE, paralajmërojnë se 26,5 për qind e shtetasve kroatë të moshës mbi...

Vuçiq në një ‘ofensivë’ diplomatike për të zgjidhur problemin me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, gjatë ditëve të ardhshme do të zhvillojë bisedime me zyrtarë të huaj mbi problemin me Kosovën. Sipas “Blicit” serb, Vuçiq...