Mesazhi i sulmit në Podgoricë dhe skenari rus për Ballkanin

Javë më parë, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në kryeqytetin e Mali të Zi, Podgoricë, u sulmuar me mjete shpërthyese. “Një person i...

Sekuestrohen barna të dyshuara për kontrabandë, me banderola të Serbisë dhe afat të skaduar

Dje, gjatë një operacioni, Policia e Kosovës, konkretisht Sektori i Hetimeve i Departamentit të Policisë Kufitare në Prishtinë, të asistuar edhe nga njësitet tjera...

Ditë e zezë për një familje shqiptare: Babë e bir varrosen të njëjtën ditë!...

Pa u varrosur djali, vdes edhe babai! Më  5 mars 2018, fshati Breznicë i Bujanocit përjetoi një ditë shumë të vështirë emocionale! Ndonëse Breznica ka përjetuar...

Ditë e dhimbshme për Bujanocin: Ende pa u varrosur biri, vdes edhe babai

Sot, 5 mars 2018, fshati Breznicë përjetoi një ditë shumë të vështirë emocionale! Ndonëse Breznica ka përjetuar shumë momente kritike të rasteve të ndryshme, por...

Ulqin, këtë javë fillojnë bisedimet për formimin e qeverisjes lokale

Nga mesi i kësaj jave Partia Demokratike e Socialistëve do të dërgojë iniciativën për fillimin e negociatave për formimin e pushtetit në Ulqin, mëson...

Arifi: Kushtrimi i komandantit është trashëgimi për brezat e ardhshme!

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi me rastin e „Epopesë së UçK-së” dhe rënien heroike të komandantit legjendar Adem Jashari, është prononcuar në...

Ndërroi jetë Durgut Krashnica nga Presheva

Durgut Krashnica ishte i lindur me 25.11.1939 dhe ishte i biri i atdhetarit dhe patriotit kombëtar Abdulla Krashnica – Presheva. Edhe pse si fëmi mbeti...

Shembja e gurëve rrezik për udhëtarët të cilët kalojnë në rrugën Tërnoc-Breznic (Foto)

Pas reshjeve të borës dhe reshjeve të mbrëmshme të shiut të cilët kan kapluar vendin tonë, rruga e cila lidhë Tërnocin me Breznicën nuk është...

Arrestohet prifti serb, u kap me 27 kilogramë drogë në Shqipëri

Prifti nga Pozhega Milan Jordoviç, 41 vjeç, dhe profesori i arsimuar i transformuar në një grua, para së gjithash Zoran Marinkoviç, 43 vjeç, u...

Bechtel-Enka; do ta ndërtojë autostradën Nish-Merdare

Ministrja serbe e Ndërtimtarisë dhe e Komunikacionit Zorana Mihajloviq sot ka biseduar me ambasadorin e SHBA-së në Beograd Kyle Scott dhe me anëtarë të...