Çfarë duhet të bëni sapo të zgjoheni për një shëndet më të mirë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Dietologët thonë se duhet të pini ujë çdo mëngjes për një shëndet të mirë. Uji mund të ndikojë ndjeshëm në gjendjen shpirtërore, peshën e trupit, shëndetin e lëkurës, por edhe temperaturën e trupit. Kjo është arsyeja pse rekomandohet të pini rreth dy gota uji.

Përmirëson funksionin e trurit

Një përfitim kryesor është rritja e funksionit njohës, pasi uji ndihmon trurin tonë, thotë dietologia Brigitte Zeitlin. Në të kundërt, dehidrimi shoqërohet me nervozizëm dhe konfuzion.

Ju përgatit për mëngjesin tuaj

“Nëse nuk ndiheni të uritur në mëngjes dhe keni tendencë ta anashkaloni atë, provoni të pini një gotë të madhe me ujë të freskët.”

TË FUNDIT
3 ditë
Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)
6 ditë
Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)
1 javë
Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë
2 javë
Taravari: Nesër zbulojmë programin e VLEN-it, pika e parë – rruga evropiane
2 javë
Prilli, muaji sërish me temperatura rekord/ Shkencëtarët paralajmërojnë: Po shkojmë drejt…

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

Kiara tito

Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)

Polici-a-2-750x430

Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë

arben taravari

Taravari: Nesër zbulojmë programin e VLEN-it, pika e parë – rruga evropiane

moti nxehti temperatura-termometri

Prilli, muaji sërish me temperatura rekord/ Shkencëtarët paralajmërojnë: Po shkojmë drejt…

Sela bizneset strugane

Sela viziton bizneset strugane (VIDEO)

kasami rinine

Kasami me rininë e VLEN-it në hapësirat turistike të Malit Sharr: Turizmi malor, prioritet i qeverisë së ardhshme

1win Aviator Az ᐉ Məşhur Casino Oyununu Harada Oynaya Bilərəm

Azərbaycanda Onlayn Mərc Evi Və Kazino

INFO

NA NDIQ