Nga mesnata shtrenjtohet benzina

ina-online
ina-online

22/03/2024

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) ka vendosur sot sërish shtrenjtimin e çmimeve të derivateve të naftës, vendim që hyn në fuqi ngq mesnata.

Sipas vendimit, benzina Eurosuper BS-95 shtrenjtohet për 2 denarë, ndërsa çmimet e derivateve tjera mbeten të njejtë.

Nga data 23 mars 2024, nga ora 00:01, çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

Benzina EUROSUPER BS – 95 85.00 (denar/litër)

Benzina EUROSUPER BS – 98 85,50 (dena/litër)

EURODIESEL BS (D-E V) 76.00 (denarë/litër)

Naftë Dizel D-2 (EL-1) 75.00 (denarë/litër)

Karburanti M-1 43,797 (denarë/kilogram)

Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 rritet për 2,00 den/litër.

Çmimet referencë të derivateve të naftës në tregun botëror në krahasim me llogaritjen e mëparshme janë rritur mesatarisht: për benzinën me 3,5%, për naftën me 1,5 %, për vajin ekstra të lehtë rritja është për 1,9% dhe për naftën rritja është për 2.3%.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Guterres drejtuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së: As rajoni dhe as bota s’mund të përballojnë një luftë tjetër

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

EMRAT/ Ja kush janë ambasadorët dhe emisarët e rinj të BE-së në Ballkanin Perëndimor

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

statistika menaxhim ekonomi biznes

19 organizata biznesi kundërshtojnë zyrtarisht anëtarësimin me detyrim në një Dhomë Ekonomike Kombëtare

moti shiu

Ndryshime të mëdha të motit: Nga mesi i javës Maqedonia duhet të përgatitet për ulje drastike të temperaturave

nafta tregjet

Rritet çmimi i arit dhe i naftës! Si po ndikon në tregjet financiare sulmi i Iranit ndaj Izraelit

FLAMUR-MK-1-696x397

Shkupi formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

shkupi

Gjuha e urrejtjes në Maqedoni, një realitet shqetësues

INFO

NA NDIQ