Deputeti Rexhepi ka takuar Kovaçevskin, çështjet e kontestuara gjyqësore në tryezë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2023

A do t’i dërgojë Qeveria një letër Komisionit Evropian (KE) për shqyrtim apo vlerësim ndërkombëtar të rasteve gjyqësore “Monstra”, “Lagja e Trimave”, “Almiri i vogël”, “Alfa”, e ndoshta edhe të “Nikola Mlladenov”, pasiqë siç mëson PRESSonline.mk, është arritur marrëveshje mes kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe deputetit të pavarur Skender Rexhepi.

Burimi ynë nuk jep detaje nga takimi, përveç se pas përpunimit të dokumentit, Qeveria së shpejti do ta dërgojë letrën në KE.

Pas largimit të Alternativës nga pushteti, deputeti Skender Rexhepi – Zjed, i cili deri para një viti ishte pjesë e Alternativës dhe u largua pikërisht për shkak të mosrealizimit të kërkesës kyçe të partisë pas hyrjes në Qeveri vitin e kaluar – auditimi ndërkombëtar i çështjeve gjyqësore, ndërsa tani po negocion vetëm me Kovaçevskin gjatë rindërtimit të Qeverisë.

Ai ka bërë të ditur se do të votojë për kabinetin e ri qeveritar, sepse është pjesë e shumicës parlamentare, por edhe se për këtë ka kushtet e veta.

TË FUNDIT
27 minuta
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
5 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
7 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
10 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
14 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

ME TE LEXUARA

7 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
15 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
5 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
15 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
27 minuta
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

INFO

NA NDIQ