Deputeti Rexhepi ka takuar Kovaçevskin, çështjet e kontestuara gjyqësore në tryezë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Shkurt, 2023

A do t’i dërgojë Qeveria një letër Komisionit Evropian (KE) për shqyrtim apo vlerësim ndërkombëtar të rasteve gjyqësore “Monstra”, “Lagja e Trimave”, “Almiri i vogël”, “Alfa”, e ndoshta edhe të “Nikola Mlladenov”, pasiqë siç mëson PRESSonline.mk, është arritur marrëveshje mes kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe deputetit të pavarur Skender Rexhepi.

Burimi ynë nuk jep detaje nga takimi, përveç se pas përpunimit të dokumentit, Qeveria së shpejti do ta dërgojë letrën në KE.

Pas largimit të Alternativës nga pushteti, deputeti Skender Rexhepi – Zjed, i cili deri para një viti ishte pjesë e Alternativës dhe u largua pikërisht për shkak të mosrealizimit të kërkesës kyçe të partisë pas hyrjes në Qeveri vitin e kaluar – auditimi ndërkombëtar i çështjeve gjyqësore, ndërsa tani po negocion vetëm me Kovaçevskin gjatë rindërtimit të Qeverisë.

Ai ka bërë të ditur se do të votojë për kabinetin e ri qeveritar, sepse është pjesë e shumicës parlamentare, por edhe se për këtë ka kushtet e veta.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

INFO

NA NDIQ