Dje 101 gjoba për shkeljet e rregullave në trafik

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Ministria për Punë të Brendshme dje (19.01.2022) ka vazhduar me kontrollet e përforcuara në fushën e trafikut.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 101 gjoba, nga të cilat 22 për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 11 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, nëntë sanksione për drejtim nën ndikimin e alkoolit.

“Janë vendosur pesë gjoba për përdorimin e celularit, shtatë sanksione për mospërdorimin e rripit të sigurimit, katër masa për automjete të paregjistruara, tre për shofer fillestar”.

“Aksionet e intensifikuara të kontrolleve vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Në mandatin tim të dytë pres që të anëtarësohemi në BE

xhamia-tetove

Publikohet kalendari i Ramazanit për RMV-në

policia-714x420

Është ndriçuar vrasja e 14-vjeçarit në Prilep, janë arrestuar dy persona

INFO

NA NDIQ