Dortmundi lider i ri në Gjermani

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22 Prill, 2023

Dortmundi e ka shfrytëzuar humbjen e Bayernit me rezultat 3:1 nga Mainz dhe me fitore 4:0 ndaj Eintracht Frankfurtit, janë lider i ri në Bundesliga I.

Dortmundi ka treguar formë të lartë duke i shkaktuar humbje të thellë, me rezultat 4:0 Eintracht Frankfurtit, në takimin e javës së 29-të.

Verdhezinjtë bëjnë një hap të madh drejt titullit.

Golat i realizuan Bellingham (19′), Malen (24′ e 66′) dhe Hummels (41′).

Dortmundi kryeson me 60 pikë, duke lënë pas Bayernin me 59 dhe Eintracht Frankfurti renditet në pozitën e 9-të me 42 sosh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1814

Talenti kumanovar Albion Jashari po shkëlqen tek KF Shkëndija U16

herri kejn kean

Real Madridi në kërkim të një sulmuesi, del në skenë emri i yllit anglez

beckam bekam

Beckham bën ofertën e çmendur

mourinho

Mourinho i vendos dy kushte Romës për të qëndruar

Premier-League-1024x659-1

Lista e klubeve më të vlefshme, gjashtë skuadra angleze në mesin e 10 të parave

seria-a

Serie A shpall më të mirët për sezonit

xhaka-zvicra

Granit Xhaka rikthehet në Bundesligë, Bajern Mynih i ofron kontratën

inter

Lautaro: Interi ishte shumë superior ndaj Milanit, tani radhën e ka Man City

dybala

Dybala i lumtur në ‘Olimpico’: Të luash për Romën është një nder

INFO

NA NDIQ