Dy vite nga rasti i parë i regjistruar me Kovid-19 në vend

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/02/2022

Sot mbushën dy vite që nga regjistrimi i rastit të parë me Kovid-19. Sot, numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Kovid-19 në vend është 296.229 persona. Betejën me virusin e humbën 8.981, ndërsa numri i rasteve aktive arrin 4.644.

Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik, në 24 orët e fundit janë regjistruar 517 raste të reja nga 2.669 testet e bëra. Vdiqën 9 persona, ndërsa janë shëruar 1,022 pacientë.

Ndërsa vazhdon trendi i më shumë të shëruarve se sa të infektuarve nga Kovid-19, ndërsa me këtë bie edhe numri i rasteve aktive. Kompetentët presin në periudhën në vijim të stabilizohet gjendja epidemiologjike në vend.

Në ndërkohë në vijim është skriningu për imunitetin e qytetarëve në Shkup dhe në qytetet tjera, ndërsa vazhdon edhe skriningu në shkolla.

TË FUNDIT
2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
2 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
2 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
2 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
5 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

2 ditë
Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup
9 orë
Bexheti: Po krijohet një qeveri pa legjitimitet etnik!
1 ditë
Murtezani: Po vjen një valë reformash në të gjitha institucionet, do punojmë pa u lodhur për të mirën e vendit dhe qytetarëve
2 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
1 ditë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
2 ditë
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
9 orë
Spasovski: Nuk ka projekte të reja në programin e qeverisë së re, por projekte që duhet të përfundojnë
1 ditë
Bekteshi: Ky është ekipi im që menaxhoi krizat më të mëdha në vend (foto)

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ