Facebook dhe Instagram rikthehen në funksion

ina-online
ina-online

05/03/2024

Platformat e Metës, përfshirë Facebook dhe Instagram, dolën jashtë funksioit për mijëra përdorues në të gjithë botën këtë të martën (5 mars).

Problemi zgjati për disa minuta, ku disa përdorues raportuan se kishin dalë nga llogaritë e tyre në Facebook, ndërsa të tjerë morën njoftime në Instagram se “diçka shkoi keq” dhe faqja e tyre nuk përditësohej.

Meta reagoi duke folur për “ndërprerje të mëdha” që ndikuan në hyrjen në Facebook, si dhe disa zona të tjera të platformës.

“Ne jemi të vetëdijshëm se njerëzit kanë probleme me aksesin në shërbimet tona. Ne po punojmë për këtë tani”, tha zëdhënësi i Meta, Andy Stone në një postim në X.

Platformat tashmë i janë rikthyer funksionimit normal, teksa nuk dihet ende problemi që i nxori ato jashtë përdorimit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

vjosa osmani okb grate e dhunuara

OKB-ja tentoi të bllokojë pjesëmarrjen e grave të mbijetuara gjatë luftës, Osmani refuzoi të merrte pjesë pa to

ARBEN

Taravari: Për ne miqësia me SHBA-të është e shenjtë, do të punojmë pareshtur me ta për një Maqedoni të integruar në BE dhe larg ndikimit rus

vucic un

Vuçiq dhe përfaqësuesi rus ankohen për të mbijetuarat e luftës që Osmani i mori në seancë

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

mira murati

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ