FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

Picture of ina-online
ina-online

21/04/2024

Klubi i futbollit Shkupi pas rezultateve jo të kënaqshme në ndeshjet e fundit dhe sidomos eliminimi nga Kupa nga skuadra e Tikveshit gjatë ditës së djeshme ka shkarkuar trajnerin Mladen Zhizhoviq dhe ndihmësin e tij Pero Pejiq.

Duke pasur para sysh se ekipi sot zhvillon ndeshjen e javës së 28-të kundër Sileksit në Kratovë, përgjegjësia për ta drejtuar ekipin mbetet ndihmësve Matia Mirkov, Orhan Abdiu dhe Enes Qaili.

Sa i përket pasardhësit të Zhizhoviq në pankinën e nxehtë të FC Shkupi do të mësohet ditëve në vijim

Kujtojmë se pas 27 ndeshjeve të zhvilluara në kampionatin 2023/2024, FC Shkupi aktualisht mbanë pozitën e dytë me 15 fitore, 9 barazime dhe 3 disfata duke grumbulluar 54 pikë. /TvKlan.mk

TË FUNDIT
13 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
13 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
13 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
13 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
14 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
1 ditë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
14 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
2 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
13 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
2 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
13 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
2 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
13 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ