Arsovska: Nuk është e vërtetë se Qyteti i Shkupit është para falimentimit

INA
INA

15 Maj, 2023

Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska deklaroi për TV21 se nuk është e vërtetë se Qyteti i Shkupit është para falimentimit.

Ajo i cilësoi si të pavërteta dhe spekulimet pretendimet e tilla të lansuara nga disa qarqe dhe media.

“Në opinion këtyre ditëve ka spekulime për falimentim. Duhet të dihet se çfarë nënkupton kjo fjalë para se të thuhet. Qyteti i Shkupit kurrë më parë ska qenë më i konsoliduar. Kemi paguar të gjitha borxhet që ishin rreth 100 milionë euro”,theksoi Arsovska. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

ahmeti grubi

Vizita tek babai i Hashim Thaçit në Brojë, Limani akuza Ahmetit dhe Grubit

auto_shkolla_klasa_derrasa_e_zeze_shkumesi1525601470-780x439-1

Në Strugë gjithnjë e më pak filloristë, këtë vit janë regjistruar 77 fëmijë më pak

FB_IMG_1685796897237

Kasami e mirëpret ish-presidentin Bamir Topi

auto_memet-kamber-1130x6351685795598

Vdekja e 19 vjeçarit në RMV: 1.000 persona rrezikojnë ta kenë fatin e Memet Kamberit

LSDM-SDSM-600x360-1

LSDM: Mickoski para vendimit, BE ose blloku anti-Evropian!

INFO

NA NDIQ